Path of Exile
Diskuze fóra
Nejnovější
Two hand Axe - skill...
Guild
Prosím o radu.(Ranger)
kralovna
instalace path of exile
Nejdiskutovanější
Žádná diskuze
Anketa
Jaké povolání vás nejvíc baví?

[122]
Marauder
17%
Marauder

[171]
Witch
24%
Witch

[136]
Ranger
19%
Ranger

[93]
Duelist
13%
Duelist

[98]
Templar
14%
Templar

[99]
Shadow
14%
Shadow

Hlasovalo: 719
Pro hlasování musíte být přihlášeni.


Archív anket
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 2,337
Nejnovější člen: stistkoCze
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

14.04.2019 23:15:23
ještě tu někdo existuje?

12.01.2017 22:30:40
nyx.cz hofyland.cz ::: jeste nekde to zije? cz+sk exajlu jsou stovky, ale tu su něni :

12.01.2017 22:28:24
mrtvo, co?

31.03.2016 20:19:53
To je velká škoda... a je někde CZ komunita okolo POE... rád bych položil pár dotazů a i nějaká rada

19.03.2016 10:29:15
Bohuzel uz nekolik let ne.

Jak dopadl začátek bety
Grinding Gear Games


Článek převzat a přeložen ze stránky: www.pathofexile.com/forum
Plus byly přidány některé aktuální informace, které se objevili na twitteru.
Autorem je Chris Wilson, hlavní vývojář hry Path of Exile


Takže posledních pár dní bylo naprosto úžasných. Po šesti letech práce na Path of Exile, můžeme hrdě prohlásit že spuštění otevřené bety mělo obrovský úspěch. Již se nám podařilo opravit několik problémů se stabilitou serverů a teď jsme velmi spokojeni s tím jak servery běží. Včera u nás hrálo najednou kolem 56.700 hráčů a dneska nám rekord stoupnul na 60.960 hráčů. Zájem je mnohem vyšší než jsme očekávali a jsme teď opravdu rádi, že jsme preventivně dokoupily stroje a zvýšili kapacitu serveru. Další řádky vám popíšou, jak vypadal začátek bety z našeho pohledu.

Minulý týden jsme Johnathan a já (Chris Wison) odletěli do Kalifornie představit Path of Exile skupině novinářů a nechali vývojářský tým v Erikových rukou. Dostali jsme se zpátky pár dní před spuštěním bety a uvědomili si, že náš výlet měl značný efekt na zveřejnění hry. Návštěvnost webových stránek exponenciálně stoupala každým dnem a na internetu se objevovaly další a další pozitivní články o hře. Okamžitě nás napadlo, že bychom pro jistotu měli objednat další servery, což se později ukázalo jako dobrý nápad.

Vždycky si budu pamatovat den před spuštěním bety, jako den kontrolovaného chaosu. Když už zbývalo pouze 24 hodin, právě jsme dokončovali poslední úpravy v systému a probíhaly poslední testy stability. Ten den se značně vylepši souboj s bossem 3. Aktu a všeobecně se vylepšila stabilita hry. Podařilo se nám dokončit vše co jsme chtěli, ale náš tým na to spotřeboval veškerý svůj čas. Kolem půlnoci zůstalo už jen jádro týmu, což byli vývojáři, kteří dodělávali výdejka, která se týkala herních efektů z mikrotransakcí. Většina z nás pracovala celou noc, ale v 7 ráno jsme už měli připravenou verzi, kterou jsme chtěli pustit mezi hráče. V tu dobu se naprosto zbláznili prodeje, protože všichni na poslední chvíli začali kupovat Kiwi balíčky, které byli přístupné jen během uzavřené bety. Diamantových balíčků (za 1000,-$) se koupilo hned několik každou hodinu. Hodně jsem váhal nad rozhodnutím ukončit uzavřenou betu a nahodit verzi 0.10.0.

Naše dvacetiminutová odstávka serveru na nahození dat utekla strašně rychle. Ukázalo se, že náš hardware je opravdu tak kvalitní, jak mi Jonathan říkal. Když se verze 0.10.0 nahrála na server, tak jsme se sami rychle logli do hry, jestli je všechno v pořádku předtím než do hry pustíme nedočkavé hráče a naštěstí všechno šlapalo jak mělo. Už zbýbalo jen 90 minut do startu a tak jsme nechali hráče, aby si mohli stáhnout hru a šli jsme na snídani.

Jako všechny společnosti, které chtějí přenést velké množství dat, používáme CDN (Content Delivery Network) k rozeslání nové verze hry hráčům. CDN má po světě spoustu serverů, takže uživatelé by měli mít možnost si rychle stáhnout všechno co potřebují ze serveru, kterému jsou nejblíž. Během uzavřené bety jsme často dostávali emaily o tom, že se od nás velmi dobře stahuje.

To se bohužel netýkalo situace, kdy se přibližně 50.000 hráčů snažilo najednou stáhnout aktualizaci, která měla asi 1.5GB. Předem jsme varovali CDN a oni nám zvýšili kapacitu pro stahování, bohužel to nebylo dost. Pořád přibývalo víc hráčů, jak se přidávali další a další servery, ze kterých se dalo stahovat. Když časomíra odpočítávající začátek bety skončila a hráči se začali připojovat na server, bylo zřejmé že spousta dalších hráčů stále trčí na přeplněných serverech pro stahování, které se prodloužilo na několik hodin. Za tuto situaci bychom se chtěli omluvit a doufáme, že se nám podaří něčemu takovému v budoucnu vyhnout.

S každou další hodinou asi 9.000 hráčů dokončilo aktualizaci hry. S napětím jsme sledovali jak stoupá počet online hráčů a jak to snášejí naše servery. Když jsme pomalu začínali oslavovat, dorazil poslíček s čokoládovým dortem, který nám poslal jeden z našich fanoušků, vlastnící diamantový balíček, vystupující pod přezdívkou tpapp157. Svolali jsme náš tým a vychutnali si dort. Sám jsem pronesl takový menší proslov o tom, jak nám všechno pěkně vyšlo, ale tou dobou jsem byl vzhůru už asi 30 hodin, takže mi pravděpodobně málokdo rozuměl.

Naše nejvytíženější období je většinou ráno NovoZélandského času(neboli když je večer v Evropě a odpoledne ve Státech, tou dobou spí jen v Asii). Takže jsme úspěšně překonali pravděpodobné maximum hráčů ve zdraví a servery se drželi. Připravili jsme si pár oprav (verzi 0.10.0b) a šli jsme se trochu vyspat. Patch jsme úspěšně nahráli, ale kvůli stálému tlaku na CDN přece jenom chvíli trvalo než se hráčů podařilo stáhnout tento 8MB patch.

Další den v 5 ráno (kolem 19h v ČR/SR) nám přihlašovací server několikrát spadnul. Když jsem dorazil do kanceláře Jonathan již připravoval opravu, která opravila tuhletu chybičku. Nyní již nám nejsou známé žádné podobné problem, který by mohli způsobit pád serveru a tak by měl být velmi stabilní.

Dnešek jsme strávili odpovídáním na e-maily. Naše schránky byly přeplněné doslova tisíci zprávami a PM, které se týkali buč jednoduchých problemů s účty po komplexní problémy s hrou. I když máme lidi, kteří odpovídají na tyto dotazy na plný úvazek, muselo jim jít několik vývojářů pomoct s odepisování, jinak by hráči čekali na odpovědi na své dotazy hodně dlouho. Máme toho ještě hodně co na práci a rozhlížíme se po posilách do našeho týmu. (platí pouze pro ty, kteří jsou z Aucklandu, NZ) Pokud jste nám napsali a stále čekáte na odpověč, prosím bučtte trpělivý.

Také jsme změnili postoj k situacím, když si někdo omylem smazal předměty koupené za peníze. Pak se některým hráčům, kteří nám přispěli během uzavřené bety, přidaly další záložky do truhly. Stále se snažíme vylepšit náš online obchod a upravovat ceny aby nabízená vylepšení byla přístupná všem. Brzy také do obchodu přibude nové zvířátko, které vás může doprovázet ve světě Path of Exile,... černý škorpion.

Když to shrnu, tak jsme v den spuštění otevřené bety měli stejný počet návštěv na webu jako za první rok, když byl Path od Exile oznámen veřejnosti v roce 2010. Během posledních dvou dnů uzavřené bety jsme prodali Kiwi balíčky v hodnotě 200.000$, které jsme zvlášÅ¥ vyčlenili na běh serveru a zajištění stálého kvalitního připojení. Během uzavřené bety se nám podařilo nasbírat příspěvky v hodnotě 2.5M $, které stále využívám a budeme využívat na další rozvíjení hry.

Prodeje se teď značně ustálily, když už neprodáváme kiwi balíčky, nebo beta klíče a hráči mají stále hodně nakoupených kreditů, které můžou utrácet. Každý nákup pomůže ve vývoji této akční hry na hrdiny pro hardcore hráče. Chceme vám strašně poděkovat za vaš současnou podporu a těšíme se, že s vámi budeme moct sdílet další dobrodružství z kontinentu Wraeclast!
Komentáře
#1 | Skely dne 26.01.2013 23:01:36
Držím jim palce a díky za moc pěkny překlad.
#2 | maxcz dne 27.01.2013 21:04:51
Kam se hrabe Diablo3 na Paxe,měl jsem tu tisícovku investovat radši do balíčkuSmutnýNaštvaný
#3 | Pinkrt dne 28.01.2013 13:44:36
maxcz - Jojo mám stejnou myšlenku :-(
#4 | fortrens dne 28.01.2013 15:15:07
Chlapci, řeknu vám to asi takto. Kdo očekával, že D3 bude pecka, tak ten byl opravdu naivní Mrknutí
#5 | maestro dne 28.01.2013 19:20:47
Mě D3 baví a PoE taky, jsou to dvě úplně jiné hry a budu je hrát obě Úsměv
#6 | Patriarcha dne 29.01.2013 20:10:20
Dík za překlad.
#7 | lionhart dne 05.02.2013 17:21:14
Max a Pinkrt: souhlas :-) A ano jsou to uplne jine hry. Super prace, jak na hre tak na prekladu Mrknutí
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 100% [4 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Copyright Asura23 © 2013

Grinding Gear Games Logo
rss
Vygenerované za: 0.30 sekund
1,108,343 návštěv