Path of Exile
Diskuze fóra
Nejnovější
Two hand Axe - skill...
Guild
Prosím o radu.(Ranger)
kralovna
instalace path of exile
Nejdiskutovanější
Žádná diskuze
Anketa
Jaké povolání vás nejvíc baví?

[122]
Marauder
17%
Marauder

[171]
Witch
24%
Witch

[136]
Ranger
19%
Ranger

[93]
Duelist
13%
Duelist

[98]
Templar
14%
Templar

[99]
Shadow
14%
Shadow

Hlasovalo: 719
Pro hlasování musíte být přihlášeni.


Archív anket
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 2,337
Nejnovější člen: stistkoCze
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

14.04.2019 23:15:23
ještě tu někdo existuje?

12.01.2017 22:30:40
nyx.cz hofyland.cz ::: jeste nekde to zije? cz+sk exajlu jsou stovky, ale tu su něni :

12.01.2017 22:28:24
mrtvo, co?

31.03.2016 20:19:53
To je velká škoda... a je někde CZ komunita okolo POE... rád bych položil pár dotazů a i nějaká rada

19.03.2016 10:29:15
Bohuzel uz nekolik let ne.

Všeobecně o hře Path of Exile
Hurá do vyhnanství, aneb jak to vlastně začalo

Původně malá skupina hráčů z Nového Zélandu chtěla udělat hru, která by opravdu pokračovala v původním herním stylu, který začal první díl Diabla. A tak zkusili vytvořit hru na vlastní náklady a časem vzniklo nezávislé studio Grinding Gear Games. Chtěli jsme udělat takovou hru, která by byla přístupná všem a kterou by rádi hráli oni sami. Vytvořili ekonomiku založenou na předmětech a bez peněz, komplexní možnosti při vytváření postav, a prostor pro soutěžení ve speciálních ligách s unikátnímy pravidly a detailním žebříčkem statistik a samozřejmě možnost vyzkoušet svoji postavu proti jiným hráčům v PvP arénách. Vznikl Path of Exile, který je úplně zdarma a nikdy nebude podporovat styl "Pay 2 win", tedy že ten kdo si zaplatí bude mít nějakou výhodu nad ostatnímy hráči.

Hra je přístupná všem od 23.ledna 2013 a platí stav "Otevřené Bety". Vývojáři slíbili, že po tomto datu již nebude žádné mazání herních postav, maximálně by se mohlo promazat nastavení pasivních schopností, které stačí pouze znova přenastavit. Pokud byste chtěli přispět na vývoj této hry, můžete vývojáře podpořit pod následujícím odkazem: Podpořit


Hráči si můžou vybrat ze šesti hratelných postav. Jsou zde 3 které jsou přímo zaměřené na určitou vlastnost, Síla, Obratnost nebo Inteligence, a potom další 3 které jsou takzvanými "hybridy" a jsou zaměřené na kombinaci dvou vlastností.

Marauder
Duelist
Ranger
Shadow
Witch
Templar
Herní prostředí a kontinent Wraeclast

Hra nám představí fantasy svět, kde jsou zmíněné 2 hlavní kontinenty. První je Oriath, kde se vyskytuje hlavní část civilizace a kde vládne trvdou rukou Ebonová Legie a udržuje své Impérium. Příběh Path of Exile se ale odehrává na druhém kontinentu, zvaném Wraeclast, který byl původně velmi bohatý a prosperoval, ale velké zlo zde způsobilo katastrofu a nyní je tento kontinent využíván jako trestanecká kolonie. A tak začíná příběh každé postavy ve hře, když je poslána do vyhnanství z Oriathu a je vržena přes palubu lodi a vyplavena na břehu Wraeclastu.

Wraeclast nám nabídne temné a brutální prostředí, postižené neznámou katastrofou. Jelikož je populace převážně tvořena různými monstry a bandity, je průzkum opravdouvou výzvou pro každého dobrodruha. Na kontinentu je několik osad, které se snaží odolávat a budou podporovat naše hrdiny. Vývojáři již měli dost pohádkového vzhledu současných her a tak vytvořili opravdu potemnělou atmosféru, která nahrává trochu realističtějšímu vzhledu samotné hry.

Velikost a různorodost jednotlivých lokací se jednak přizpůsobuje počtu hráčů v partě a pak dle obtížnosti na kterou se hraje. Lokace se vždy náhodně generují, což umožňuje jejich hraní neomezeně opakovat. Současně se i generují magické vlastnosti monster obývající danou lokaci, takže kolikrát hráč může narazit na velmi nepříjemnou skupinu nepřátel.


Schopnosti jako předměty

Skill-gem
gem
Akční hry na hrdiny (RPG) vždycky byly o vzácných předmětech a vraždících schopnostech. Schopnosti postav v Path of Exile jsou spojeny s předměty - konkrétně to jsou drahokami/gemy, které poskytnou postavě danou schopnost, když je má postava zasazené ve svém vybavení. Tyto gemy můžete získat několika způsoby, jako odměna za plnění úkolů, náhodně jako drop z monster nebo je můžete vyměňovat s jinými hráči. Žádné povolání neni nijak omezeno v používání schopností, takže i Barbar může vyvolávat kostlivce, ale musí splňovat požadavky na vlastnosti (Inteligence, Síla, Obratnost).

Support-gem
gem
Dále hra obsahuje podpůrné gemy, které upravují napojené schopnosti. Například lze upravit kouzlo Ohnivé Koule (Fireball) tak, že po zásahu jednoho nepřítele projektil pokračuje k dalšímu, nebo rovnou že se vyvolá více projektilů. Jelikož ve hře existují maximálně 6ti slotové předměty, lze jednu schopnost vylepšit až 5ti podpůrnými gemy. Přidáním podpůrného gemu se násobí spotřeba many, takže několikrát vylepšená schopnost bude velice náročná na manu.

Gemy získávají zkušenosti nezávisle, stačí je mít pouze zasazene ve vybavení. Se zvýšení úrovní gemu se zvyšuje účinnost jejich vlastností. Například zde uvedený "Multiple-projectiles" gem, který rozdělí projektil na několik slabších, se zvýšením úrovně kompenzuje snížené zranění jeho opětovým zvýšením. Nesmí se ale zapomínat, že s úrovněmi také roste spotřeba many a požadavky na použítí gemu.
Jelikož jsou schopnosti ve formě předmětů, lze je volně směňovat mezi hráči. Takže pokud najdete gem, který nechcete a máte místo ve vybavení, klidně ho zasačte aby získal nějaké zkušenosti a pak ho můžete vyměnit s nějakým hráčem za jiný.


Strom pasivních schopností

Všechna povolání ve hře sdílejí náš rozsáhlý strom pasivních schopností, rozdíl je v tom, ze kterého místa ve stromě začínají. Hráči se můžou rozhodnout zda se zaměří na schopnosti blíž jejich postavě, nebo zkusí vzdálenější část stromu pro vytvoření některých unikátních kombinací.

Po celém stromě jsou roztroušené takzvané "Keystone", které můžou drasticky změnit způsob hraní s postavou. Například "Resolute Technique" znemožní aby postava způsobovala kritické zranění, ale její nepřátelé se již nebudou moct vyhnout zásahu. Nebo "Necromantic Aegis" zajistí že vlastnosti ze štítu postavy se aplikují na vyvolané obludky, než na postavu samotnou. Kombinace různých schopností umožňuje hráčům vytvářet opravdu unikátní postavy. Ale musí se dávat pozor a pořádně číst popisky, protože si lze celkem jednoduše úplně rozhodit postavu.

Předměty

Path of Exile se převážně točí kolem předmětů. Přece jenom v každém pořádném RPG titulu si hráč chce nahrabat nějakou unikátní výbavu. Ze všech funkcí, které to umožňovali se udělali předměty, kde se generují náhodné unikátní vlastnosti. Flasky na doplňování zdraví a many se dají různě vylepšovat. Stejně tak takzavné end-game mapy, které poskytují hře unikátní obsah, který si může každý hráč sám nastavit a ovlivnit tak i kořist, kterou lze na mapě získat. Došlo to až tak daleko, že hra neobsahuje žádnou měnu jako zlato. Ekonomika je založená na předmětech většinou označované jako Orby, které lze používat k samotnému vylepšování předmětů nebo za ně nakupovat u vendorů.

item item item item item

Ligy a soutěže

Spousta hráčů se shoduje, že jedna z nejzábavnějších věcí v online akčních RPG je soutěžení ve sbírání zkušeností na novém serveru. V Path of Exile jsme chtěli tento prvek využít a zavedly jsme speciální závodní ligy. Tyto dočasné světy mají vlastní ekonomiku a hráči si pro ně vždy musí vytvořit nové postavy, které se po ukončení soutěže přesunou do standartní ligy.

Tyto ligy můžou mít navíc některá unikátní pravidla. Například v 'Cut Throat' lize lze vstoupit do lokace, kde již hraje nějaký hráč a napadnout ho. Jednoduše můžou všichni útočit na všechny, takže se celý herní svět stane takovou PvP arénou. Nebo v 'Turbo' lize všechna monstra útočí o 60% rychleji.

Tyto dočasné ligy můžou být několika hodinové až několika měsíční. Hráči se do nich můžou volně přihlásit a soutěžit tak o vzácné herní předměty.Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Copyright Asura23 © 2013

Grinding Gear Games Logo
rss
Vygenerované za: 0.10 sekund
1,258,649 návštěv